تربیت نوجوانان و جوانان

ShahidAbdollahEesa

مدیر نوجوانان و جوانان عاشورایی ستاد مرکزی هیئت رزمندگان اسلام در یادواره شهید نوجوان عبدالله عیسی ـ که نیروهای تکفیری مورد حمایت آمریکا به طور وحشیانه ای او را ذبح کرده و فیلم آن را منتشر کردند ـ طی سخنانی، واکنش تمام اقشار جامعه، بخصوص جوانان و نوجوانان را در برابر این جنایت فجیع خواستار شد.

خلاصه سخنان حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان را در چهار کلیپ صوتی زیر می شنوید:

 

* نوجوان مذبوح، نوجوان بی تفاوت

این گروه منتسب به «نور الدین زنکی» خون آشامِ مشرکِ کافرِ حربی، که این نوجوان مسلمان غیرتمند فلسطینی را که صهیونیست ها از منطقه خودش آواره کرده اند، آمده است سوریه، در اردوگاهی قرار گرفته است، همانجا هم برای حفظ سوریه در مقابل جریان تکفیری داوطلب می شود ـ و مثل نوجوانان ۱۱-۱۲ ساله شما در جنگ تحمیلی ـ در گردان لواء القدس مبارزه می کند.

یک نوجوان ۱۱-۱۲ ساله مجروح می شود، می گویند این نوجوان بیماری تالاسمی هم دارد، اسیرش می کنند، شکنجه اش می کنند، ضرب و شتم می کنند و بعد هم با این وضع فجیع به شهادت می رسانند.

همین گروه نورالدین زنکی که آمریکا این گروه را به عنوان یک گروه میانه رو  معرفی می کند! یعنی گروه های سوری مخالف نظام بشار اسد؛ مثلاً اینها میانه رو هستند! معنای میانه روی و اعتدال را هم ما فهمیدیم در ادبیات آمریکا یعنی چه! بیچاره آنهایی که در مملکت خود ما هنوز نفهمیدند ادبیات میانه روی و اعتدال یعنی چه؟! وقتی برمی گردند می گویند ما باید یکجوری اعتماد آمریکا را جلب کنیم تا نگاه آمریکا و جهان به ما عوض شود و ما را افراطی ندانند، ما را معتدل و میانه رو بدانند. معتدل و میانه روی آمریکا گروه نورالدین زنگی است که آنقدر فجیع جنایت می کند که خود آمریکایی ها می گویند اگر این اخبار صحت داشته باشد ما دیگر این گروه را حمایت نمی کنیم.

ولی ببینید این صحنه را، بگذارید زندگی تان خراب بشود؛ بگذارید آسایش شما از بین برود؛ بگذارید امنیت شما از بین برود؛ بگذارید راحتی شما از بین برود.

من نمی دانم نوجوانان ما را چطور تربیت کردند که الآن داد نمی زنند؟! در مدارس ما، در مساجد ما، هیئت های ما، بچه های ما را چطور تربیت کردند که این خبر را می شنوند، اما انقلابی در آنها ایجاد نمی شود و تکان نمی خورند؟ این نتیجه نوع تربیت غربی و کفر آلود است. تمام مملکت ما امروز باید یک موج عظیم می شد. چرا نشد؟ این نگاه، نگاه دین نیست.

خدا می فرماید من تقاص ظلم را همین  دنیا می گیرم، آن دنیا هم عذاب می کنم. ظلم وقتی می شود، جنایت وقتی می شود، همین دنیا باید بازخواست شود. ما بندگان این خدا هستیم یا نه؟ اگر بندگان خدا هستیم باید همین الآن تقاصش را بگیریم:

مَنْ قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِیِّهِ سُلْطَانًا؛ آن کس که مظلوم کشته شده برای ولیش سلطه (حق قصاص) قرار دادیم. (اسراء: ۳۳)

یعنی هر کس اگر مظلوم کشته شود، برو حقش را بگیر! حتی اگر هم دین و هم کیش تو نباشد. اگر یک نوجوانی را در اروپا این چنین می کشتند، ما باید فریاد می کشیدیم؛ حتی اگر مسلمان هم نبود.

ببینید کفر در کفر خودش  چقدر محکم است! رسول خدا و ائمه هدی و قرآن کریم نمی تواند ما را تربیت کند که در حقمان اینقدر مستحکم باشیم؟ لعنت خدا بر ما اگر ما در ایمان خود به این استحکام نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.